Aké je kúzlo udržateľného chudnutia?

Veľa ľudí sa pýta: -Ako sa ti podarilo schudnúť?- Ja im poviem presný návod ako na to. A viete čo, zrazu sa to nedá a musí to ísť aj inak. To ako vážne ľudia?! No nie vážne. V akej dobe to žijeme? Každý chce všetko hneď a teraz. Lenže musíme si uvedomiť, že svet takto nefunguje. Chcete držať zaručenú diétu? Nech sa páči. Pri diétach typu – za tri dni schudni 8Kg si akurát tak odpálite organizmus. Pravda je niekde uprostred. Ona diéta sama o sebe fungovať bude. Samozrejme veď tri dni na uhorkách či ananáse a čistej vode musia priniesť efekt. Pozor na ale… Tieto prvé dni z tela odchádza najmä voda. Náš organizmus je známy tým, a hlavne u žien, že dokáže zadržiavať aj päť litrov tekutín.

Dovolenky sa blížia - už chudnete do plaviek?

To s ručičkou na váhe dokáže zamávať. Čo ale potom? Nič. Váha, ktorú aktuálne máte je pre fajn. Počkajte si týždeň dva a čo to vidíme? Kvalitný jojo efekt. Tieto diéty sú ,,účinné,, v prípade blízkej oslavy na ktorú chcete schudnúť nejaké to kilo do pekných šiat. Pri dlhodobejšom držaní jednodruhových diét môžu ale hroziť zdravotné problémy. A čo ste si všimli ale nechceli ste si to priznať počas tejto zázračnej diéty? Že ste o päť – šesť kilo ľahšia ale na postave akoby to nebolo vidieť. Bruško síce trochu spľaslo no boky sa nás zanovito držia ako kliešť. To preto lebo ste nedodržiavali nie diétu ale racionálnu stravu a nezapojili silový tréning. Každý, kto čakal jedálniček o piatich jedlách, ktoré budete jesť stále dokola ostane sklamaný. Racionálna strava – teda zdravá strava musí obsahovať to, čo telo potrebuje. Bielkoviny, sacharidy a tuky. Tieto tri hlavné zložky potravy by nemali chýbať.

Na uhasenie smädu je najvhodnejšia čistá voda

Bielkoviny sú stavebnou časticou svalovej hmoty – udržujú svaly fit a pomáhajú im rásť a regenerovať. Myslite pri tom aj na to, že srdce je tiež sval. Strava chudobná na bielkoviny núti uberať živiny svalom a teda aj srdcu. Sacharidy sú zdrojom energie. Tú potrebujeme, aby sme zvládali svoje denné úlohy, cvičenie, pohyb ale aj výživu mozgu. Sacharidy preto nie sú zlé ale naopak prospešné. Naše telo ich potrebuje. Rovnako ako tuky. Nemyslím teraz maslo a margaríny. Hovoríme o rôznych zdravých tukoch, ktoré dokonca dokážu znižovať hladinu ,,zlého,, cholesterolu. Tým pomáhate nielen srdcu ale aj celému telu. Ak veľkosti svojich porcií prispôsobíte svojmu telu a budete jesť vyvážene, schudnete. Ale hlavne zdravo, s rozumom a  bez negatívnych účinkov na srdce.