Matrace zo studenej peny patria k tým najmodernejším dnes

Určite aj vám sa už zdá, že je vaša posteľ trochu neflexibilná a matrac preležaný, nakoľko už majú oba svoje roky. Možno je čas zamyslieť sa nad tým, či netreba posteľ, rošt alebo prípadne aspoň matrac vymeniť. Keď začnete pátrať zistíte, že máte neskutočne veľa možností, čo si vybrať, z akého materiálu alebo akej tvrdosti, ak hovoríme konkrétne o matracoch. Vo sfére matracov sa totiž už dnes dá vyberať v obrovskom množstve modelov, dizajnov i materiálov. Zamerať sa pritom môžete na to, či už hľadáte matrac do svojej starej postele, takže to bude konkrétny rozmer, aký máte rošt, prípadne si k matracu môžete kúpiť aj nový rošt, polohovateľný alebo nepolohovateľný. Možností je teda naozaj neúrekom a bude treba trochu čo to prečítať alebo sa v predajni poradiť.

dievča ide spať

Spoločnosť Segum má výborne popísané na svojich webových stránkach, ako si správne vybrať matrac, čo si všímať, alebo ako postupovať, najmä čo sa týka tvrdosti matraca. Aj materiálov je už dnes naozaj veľa. Jeden z najmodernejších, ktorý sa dnes na výrobu matracov používa sú – matrace zo studenej peny. Studená pena, ktorá sa vyrába metódou „no crash“, čo znamená bez mechanickej úpravy, vykazuje v konečnom dôsledku dlhšiu životnosť a má aj lepšie vlastnosti, napríklad sa vie oveľa kvalitnejšie prispôsobovať tvaru tela.

spálňa

Studená pena môže byť navyše aj antibakteriálna. Antibakteriálne vlastnosti ocenia zvlášť a veľmi najmä alergici, astmatici a podobné skupiny zdravotne precitlivených klientov. Antibakteriálny matrac totiž môže byť pre nich doslova záchranou. Mnohí ľudia alebo a deti majú veľmi silné alergie a nemôžu mat ani koberce a iné tkaniny. Pre nich sú matrace s antibakteriálnych materiálov perfektne vhodné. Pokiaľ by ste teda ešte stále váhali, aký matrac si vybrať, ako čo najlepšie, najkvalitnejšie a zároveň moderne a pohodlne inovovať svoje postele a matrace, obráťte sa na odborníkov vo firme Segum, iste vám radi poradia pri výbere.