Predaj domu, kúpa bytu

Už vás nebaví upratovanie vo veľkom rodinnom dome a zatúžili ste po zmene? Alebo len by ste chceli zmeniť prostredie? Vašim deťom sa nechce každý deň dochádzať autobusom do školy? V meste by mali školu na dosah ruky. Túžite im dopriať niečo pre radosť a plánujete sa presťahovať? Viete, čo všetko stojí za predajom rodinného domu a kúpy bytu v meste? Predaj domu môže byť veľmi výhodné. Bývanie v rodinnom dome na dedine prináša pokoj, ale aj veľa problémov. Prvým problémom je určite dennodenné dochádzanie do práce a rozvážanie detí do školy. Deti taktiež môžu jazdiť do školy autobusom.

dom na predaj

To nie je vždy dobrým riešením pre ne. Pri predaji domu by ste mohli získať veľa peňazí za dom a aj pozemok. Za tieto peniaze si môžete kúpiť byt v meste. Pri kúpe bytu v meste nebudete musieť platiť veľa za hypotéku mesačne. Ak budete mať z predaja domu dostatok finančných prostriedkov, nebudete si vôbec brať hypotekárny úver. Život bez hypotéky je úžasný a každý, kto má hypotéku by ju najradšej čo najrýchlejšie splatil. Niekoľko desiatok tisíc eur je veľmi ťažkým na splatenie. Dôkladne zvážte, aký byt budete v budúcnosti potrebovať. Ak budete bývať v meste, budete mať všetko na pár minút blízko od vášho bydliska.

byt v meste

Potrebujete ísť k lekárovi? Žiadny problém. Môžete k nemu prísť aj pešo. Veľké nákupy u vás nebudú hroziť. Obchod s potravinami budete mať na pár krokov. Hocikedy viete ísť nakúpiť, keď aj len malú drobnosť. Nebudete to mať ďaleko a neminiete ešte aj na benzín. V meste je aj mnoho spoločenského a kultúrneho vyžitia. Chceli by ste ísť do kina? Nie je to problém. Kino sa veľakrát nachádza priamo u vás vo vašom meste. Vaši kamaráti alebo spolužiaci tiež bývajú v meste. Budete mať ľahší prístup ísť s nimi von. Už vás nebudú považovať viac za dedinčana alebo dedinčanku. Budete patriť znovu k nim.