Čajový obrad

Chceš zažiť pravý japonský čajový rituál? Už nemusíš chodiť ani do Japonska. Stačí sa preklikať na našu stránku a objednať si všetko potrebné a vyskúšať si pravý čajový rituál u vás doma. Sme si istí, že sa vám zapáči a stane sa tak súčasťou vášho života. My vám ukážeme čo všetko budete potrebovať. K pravému japonskému rituálu okrem tradičného ceremoniálneho čaju budete potrebovať ešte špeciálnu hlinenú nádobu, japonskú misku, v ktorej rozmiešate práškový čaj pomocou špeciálnej metličky, ktorá sa na obradné miešanie používa. Samozrejme ešte vám nesmie chýbať špeciálna matcha lyžička, alebo japonská odmerka, ktorú použijete pri vyberaní a dávkovaní čaju.

matcha

Možno vás prekvapí jej veľkosť, ale neľakajte sa, práškového čaju matcha stačí naozaj málo, aby ste dosiahli želaný obradný nápoj. Okrem toho, v Japonsku sa nepije každý deň, ale len niekoľko krát do týždňa, pretože matcha čaj je silnejší ako klasický zelený čaj, jeho nutričné hodnoty sú až 10-krát väčšie. Aj vám odporúčame piť matcha čaj s mierou a nepiť čaj každodenne, ale striedať ho s iným typom čaju alebo kávou. Ak chcete piť čaj každý deň, odporúčame ho piť s mliekom, ale tiež je dobré urobiť si po dlhšej dobe aspoň niekoľkodňovú pauzu. Ak chcete zažiť pravý japonský rituál odporúčame vám BIO Matcha čaj TENNO Totalvital.

čajový obrad

Ide o pravý japonský ceremoniálny čaj, ktorý môžete kúpiť v našom internetovom obchode totalvital.sk a to hneď v dvoch veľkostiach: malé balenie 30g a veľké balenie 80g. Tento čaj sa vyznačuje svojou jemnou zelenkastou farbou, krásnou vôňou a lahodnou chuťovými nuansami. Jeho lístky sú ručne zbierané na ekologických plantážach a mleté tradičnými žulovými kameňmi. Veríme, že si tento čaj zamilujete, pretože mi sme si! Čaj ako aj všetko čo potrebujete na tradičný japonský čajový rituál nájdete v našej internetovej predajni. V prípade akýchkoľvek otázok vám radi poradíme!