Cez plastové okná môžete rovnako dobre vidieť ako cez drevené

Dizajn a štýl fasády je prvý moment, ktorý nás pri nehnuteľnostiach osloví, preto je dôležité, aby exteriér bol v súlade s jeho interiérom, čo môžu zaručiť viaceré prvky, použité pri ich tvorbe. Významnou mierou sa na tom, či sa dom bude páčiť, podieľajú okná a dvere či celá fasáda, ktoré určujú v akom štýle je celá stavba postavená. No klásť dôraz iba na krásny vzhľad a opomínať praktickosť či kvalitu prevedeného diela by bola fatálna chyba, lebo na pohľad vzhľadné prvky a konštrukcie nemusia zaručiť aj ich spoľahlivosť. Drevené okná, ktoré boli súčasťou stavieb odnepamäti, dnes síce ešte prežívajú na chalupách či štýlových domoch, ale väčšinou sa majitelia či investori ohliadajú po kvalitných materiáloch, ktoré si nevyžadujú takú náročnú údržbu ako drevo, majú dlhšiu životnosť a výborné tepelno-izolačné vlastnosti.

Veľké rozmery okien presvetlia izbu

Posledné roky priali hlavne plastovým oknám, spĺňajúcim požiadavky rozličného charakteru, dobre tesniace, s nenáročnou údržbou, dlhou životnosťou, vhodnosťou použitia v rozličných stavebných dielach, v poslednom období aj možnosť vybrať si z iných farebných odtieňov ako iba klasickej bielej, napríklad okno veka antracitovú farbu, podobnú hliníkovým oknám.

Plastové okná VEKA sú výborný tepelný izolant, neprepúšťajú ani zvuk z exteriéru do vnútra, plast je veľmi odolný a vydrží dlhé roky v rovnakom tvare či farbe. Cena týchto okien je primeraná a dostupná pre široké masy zákazníkov, čo sa o hliníkových povedať nedá. Prevedením sa okná nedajú rozoznať od hliníkových, sú však rovnako spoľahlivé, momentálne patria medzi najpredávanejšie, pretože zákazníci sa presvedčili o ich kvalite, nadčasovosti a jednoduchej štandardnej údržbe.

Najtradičnejšia je biela farba rámu

Moderný dizajn plastových okien môže dodať budove správny estetický náboj a oživiť ju, stačí si vybrať typ okien, ktorý vyhovuje štýlu budovy a fasáda bude na ľudí pôsobiť celistvo a elegantne. Okná si treba objednať na mieru a v počte, ktorý potrebujete, od typu zasklenia a množstva okien sa totiž odvíja aj ich konečná cena. Táto časť domu však nebýva menená každý rok, takže s tým treba pri ich vymieňaní aj rátať a vyberať kvalitu.