Život teenagerov na počítači

Je známe, že na počítači trávime až príliš veľa hodín z nášho života. Začína to už v detstve. Snažíme sa donútiť svojich rodičov, aby nám umožnili hranie hier na počítači alebo nám požičali svoj smartfón na hranie. Je vhodné, aby počítač a internet používali aj malé deti? Malé deti by svoj čas mali tráviť vonku v prírode. Mali by sa hrať s inými deťmi na detskom ihrisku a nie tráviť svoj voľný čas za počítačom. Mnoho rodičov v tomto robia chyby. Deťom dajú do rúk mobil a nemusia sa im venovať. Deti nemajú iné čo na práci, a tešia sa z toho, že môžu sa hrať na mobile či počítači. Lenže, nie je to správne. Rodičia by si mali uvedomiť, že malým deťom naozaj do rúk mobil či počítač nepatrí. Stanú sa na nich závislí.

 

smartfón

 

Teenagerovi už ťažko zakážete trávenie času na počítači alebo mobile. Počítač využívajú hlavne aj na školské potreby, učia sa, čítajú si online knihy a venujú sa aj prezeraniu webových stránok alebo trávia čas na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi. Na sociálnych sieťach sú pripojení neustále, čo pre ich zdravie nie je vôbec dobré. Teenageri by mali mať tiež stanovenú hranicu používania digitálnych zariadení. Tiež svoj voľný čas môžu tráviť úplne inak. Môžu chodiť cvičiť, prechádzať sa so svojimi priateľmi, či tráviť čas so svojim partnerom.

 

klávesnica

 

Mnohí teenageri sú zamilovaní a niekedy si neuvedomujú, že si pomocou sociálnych sietí môžu zničiť aj svoj vzťah s partnerom. Neuvedomelé dopisovanie si pomocou počítaču s iným človekom, môže v tom druhom vyvolať pocit žiarlivosti. Nastávajú hádky a spory, ktorým sa často nevyhnú a pripravia sa o možnosť mať vážny vzťah. Počítač má aj výhody. Cez rôzne webové stránky si vieme pozrieť novinky z celého sveta. Môžeme vedieť to, čo by sme sa inde nedozvedeli. Mnohí počúvajú hudbu prostredníctvom webových stránok, na to určených. Filmy je tiež možné sledovať pomocou internetového spojenia cez počítač. Ako trávite svoj voľný čas práve vy na počítači?