Okná budúcnosti

Ak ste niekedy vyberali okná na svoj dom alebo do svojho bytu určite viete, že nejde iba o design, ktorý sa vám hodí kinteriéru a exteriéru. Aj keď je veľmi vhodné okná zladiť s fasádou a takisto by mali ladiť aj v interiéri, okná by mali najmä spĺňať viaceré požiadavky na to, aby boli funkčné. Aké vlastnosti by mali kvalitné okná spĺňať? V prvom rade je dôležité, aby boli dobrými izolantmi. Okná máme vo svojej domácnosti najmä kvôli prísunu slnečného svetla. A presvetlená domácnosť je v dnešnej dobe veľmi moderná. Málokto už pri stavbe domu uvažuje nad malými oknami v strede steny. Určite sa vám páčia veľkoplošné okná od podlahy.

hliníkové okná

No čím väčšia plocha rámu, tým väčšie percento úniku tepla z domácnosti. Práve kvôli úniku tepla cez okná sa častokrát rieši tepelnoizolačná funkcia. Dobre tesnenie medzi rámom a murivom, ale aj medzi sklom a rámom zabezpečí, že teplo cez okná nebude odchádzať do exteriéru a naopak. Možno sa vám to zdá ako zbytočnosť, no náklady ušetrené na úniku tepla cez okná môžu predstavovať ročne aj stovky eur. Dobré a kvalitné okná sú dôležité aj z hľadiska kvality.

okná

Pôsobením slnečného žiarenia či iných nepriaznivých podmienok ako dážď či sneh je možné, že nekvalitné okná začnú praskať či meniť ináč svoju štruktúru, ako to býva v prípade drevených okien. A teraz vás určite zaujímajú okná, ktoré všetky tieto vlastnosti spĺňajú. Sú to práve hliníkové okná, ktoré pobláznili celý svet a posledné roky si držia prvenstvo v kvalite, ale aj dizajne do domácnosti. A keď ide o design, tak hliníkové okná skutočne nemajú konkurenciu. Ide o úzky, moderný rám, ktorý necháva priestor sklenenej výplni. Farebné prevedenie býva najčastejšie zvolené v antracitovej farbe, ktorá krásne zapadne do modernej nehnuteľnosti. V prípade záujmu o cenu hliníkových okien kontaktujte lmmont.sk.