Každý môže skladovať efektívne

Efektívne skladovanie so sebou prináša mnoho pozitív. Okrem premysleného využitia priestoru na skladovanie, je tu aj opačná stránka – čo ak práve neskladujem. Skladovanie nepatrí iba do oboru distribučných centier a logistiky, ale aj do bežných domácností a záhrad. Po kvalitných skladovacích obaloch sa teda rozhliadajú hlavne záhradkári, ktorý chcú mať svoju úrodu bezpečne skladovanú. Rovnako aj domáci majstri, ktorý potrebujú mať svoje materiály a náradie vždy usporiadané a poruke.

prichádza obdobie zberu ovocia a zeleniny

Záhrada na konci sezóny

Na konci sezóny je čas pre posledný zber a začatie skladovania v zimných mesiacoch. Zelenina a ovocie má aj svoje kritériá skladovania. Je preto dobré sa porozhliadnuť po vhodných skladovacích nádobách a obaloch s predstihom, aby sme boli pripravený. Zeleninu ako mrkva, paštrnák či petržlen skladujeme štandardne v bedničkách v tmavých a vlhkejších priestoroch – zachovajú si tak svoju sviežosť a pevnosť po dlhší čas. Bedničky môžeme využiť aj pri skladovaní zemiakov a niektorých druhov ovocia ako sú napríklad jablká či hrušky. Zamedzíme tak ich obitiu a skoršiemu nástupu hnitia, ktoré sa pod vplyvom nárazov podstatne zrýchľuje. Aj samotné prenášanie ovocia a zeleniny je vďaka bedničkám jednoduchšie a komfortnejšie.

Čo ale mimo sezónu ak nemáme čo aktuálne skladovať? Bedničky nám stoja v stohoch a zaberajú veľa zbytočného miesta, ktoré vieme aktuálne využiť na niečo iné. Aj tu je ľahká pomoc – zaobstarajme si skladacie bedničky. Ich zloženie je jednoduché a priestor, ktorý potom zaberajú je absolútne minimálny. Ich zloženie je efektívnejšie aj vďaka tomu, že znížime riziko mechanického poškodenia.

správne skladovanie udrží zeleninu dlho čerstvú

Poriadok musí byť

Skladacie bedničky nie sú skvelým pomocníkom iba pre záhradkárov ale aj pre domácich kutilov. Ak máte doma garáž či dielňu je poriadok dôležitý. Vďaka bedničkám budete mať všetko prehľadne uložené. Od drobnejších šróbikov cez náradie až po materiál na opravy a tvorenie. Bedničky sú stohovateľné a zároveň skladacie. To zabezpečuje dokonalú manipuláciu s priestorom.