Snažte sa udržiavať vaše kanalizačné potrubie čisté!

Možno sa vám už stalo, že ste sa pustili do poriadneho prečistenia vášho umývadla alebo kuchynského drezu z dôvodu, že vám tu prestala odtekať voda, respektíve odtekala len veľmi pomaly, alebo ste cítili nepríjemný smrad, čo vychádzal z odpadového potrubia. A s takouto situáciou sa už stretol minimálne raz každý, kto si s tým chcel poradiť sám a doteraz vie, že to nie je práve najkomfortnejšia práca. Našťastie je tu ale krtkovanie cena, ktorá je výhodná pre každého a teda odborné čistenie kanalizácií a kanalizačných potrubí so svojim pôsobením a dostupnými službami po celom Slovensku.

Kto sa už toho niekedy pustil sám, tak vie, aké nepríjemné prekvapenie ho v týchto odpadových rúrach čakalo. Boli tam tie najrôznejšie nánosy a kvôli ním sa tu začala usádzať odpadová voda s nepríjemným zápachom. A práve tým, že sa nemohla odplaviť, výrazne narúšala arómu v konkrétnej miestnosti. Problém bol však aj s tým, že kvôli usadeninám prichádzalo k spomalenému odtekaniu a voda sa začala hromadiť tiež v dreze. Vtedy stačí naozaj málo a odpadová voda by skončila tam, kde nemá, teda vyliata všade po okolí a narobila by neželané škody.

čistenie príboru

  • A kde je príčina tohto problému, teda vzniknutých nánosov?

Väčšinou tkvie v tom, že do drezu splachujeme všetko. A to konkrétne aj to, čo by sme nemali. Spomeňme teda napríklad väčšie zvyšky jedál, čo sem splachujeme s nádejou, že to potrubie „nejako strávi“. Sú to ale aj rôzne mastnoty, tie bývajú takisto hlavnou príčinou.

mačka v umývadle

V kúpeľni, do sprchy alebo do umývadla zas máme vo zvyku splachovať napríklad aj veľké časti použitého mydla, niekedy aj guču vlasov a chlpov. Do toalety napríklad zas lieky a rôzne iné veci, ktorých sa chceme týmto spôsobom rýchlejšie zbaviť, no raz sa nám to vráti práve vzniknutými usadeninami, ktoré je potom najvhodnejšie čo najskôr odstrániť.