Sexuálna energia a tantrické masáže

Cieľom klasickej masáže je priniesť oddych a prípadne úľavy od fyzickej bolesti. Do pozornosti sa ale stále viac ľuďom dostáva aj tantra masaz Bratislavatantra.sk so svojim salónom a ponukou tantrických masáží v našom hlavnom meste. A tie pôsobia skutočne zaujímavo, pre mnohých atraktívne a u iných budia zvedavosť. Minimálne v otázke, aký je vlastne význam takýchto masáží? Pretože už aj bežný laik asi o nich niečo začul v tom zmysle, že majú erotický charakter.

Konkrétne napríklad o dotykoch v oblasti intímnych partií. Áno, tantrická masáž má za úlohu pracovať s erotogénnymi zónami nášho tela a prinášať tak veľmi príjemné uvoľnenie a odstránenie nahromadeného napätia.

relaxačná masáž

Venuje sa hlave, končatinám a prednej časti tela. Zaobchádza pri tom so sexuálnymi energiami. Čo je zaujímavé, to je fakt, že pri týchto senzuálnych dotykoch dokáže sexuálna energia priniesť veľmi príjemný pôžitok, uvoľnenie a načerpanie čerstvých životných síl aj bez toho, aby pri tomto akte muselo prísť k sexuálnemu (pohlavnému) styku.

Hoci na druhej strane, tantrická masáž sa môže praktizovať aj vo forme vzrušujúcej predohry pred sexom. Áno, využíva sa aj za týmto účelom, niektoré milenecké páry jej poznaním a následným praktizovaním obohatili svoj sexuálny život. V súkromí týchto partnerov sa najčastejšie využíva ako milenecká predohra.

modelka, sexy

Lenže ak je jej účel v tom, aby priniesla relaxačné účinky a je za týmto účelom poskytovaná v špecializovaných tantra salónoch, tak tu je pochopiteľne sex s personálom zakázaný. To ale neznamená, že nemôže prebehnúť samotná masáž a jej účinky, ktoré môžu byť rovnomerné s uvoľňujúcimi pocitmi, aké po sebe prináša kvalitný sex. Pretože v oboch prípadoch sa pracuje so sexuálnymi energiami, len iným spôsobom.

Cieľom tantry je odstrániť z človeka zadržiavané bloky, ktoré môžu súvisieť s jeho fyzickou, psychickou a sexuálnou podstatou.